VIDEOLAJM/ Shtyllat u lyen me graso, protestuesit ‘gjejnë zgjidhen’ për të djegur flamurin serb

Protestuesit e thirrur në Bulevardin Dëshmorët e Kombit nga Sali Berisha kanë djegur flamurin serb, i cili ishte vendosur si dekor për vizitën e Aleksandër Vuçiç dhe pjesëtareve të Ballkanit të Hapur në Shqipëri.

Edhe pse policia i kishte lyer shtyllat me graso në mënyrë që tubuesit të mos hipin në to, kjo nuk i ka ndalur tubuesit për t’i vënë flakën flamujve.
Gazetar i Panorama.al, Mariglen Kume ka siguruar momentet kur protestuesit kanë djegur flamujt serb.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.