VIDEOLAJM/ Uragani “Ian” lë 2.5 milionë banorë pa energji elektrike, ja çfarë dëmesh ka shkaktuar

Pamjet me dron tregojnë dëmet e shkaktuara nga uragani Ian në qytetin e Fort Myers në Florida, raporton Zëri i Amerikës.

Uragani Ian shkaktoi shkatërrim nëpër të gjithë shtetin e Floridës duke bllokuar një numër të madh njerëzizh brenda shtëpive të përmbytura, si dhe duke lënë pa energji elektrike 2.5 milionë banorë.

Ky konsiderohet të jetë një nga uraganet më të fortë që ka goditur Shtetet e Bashkuara.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *