Vijnë konfirmime, Joe Biden takohet me Rexhep Tajip Erdogan, ja çfarë është diskutuar mes dy liderëve

Presidenti amerikan Joe Biden, është takuar me homologun e tij turk Rexhep Tajip Erdogan.

Lajmi është konfirmuar nga gazetari Steve Herman nëpërmjet një njoftimi në “Twitter”. Ky takim vjen një javë pasi, Erdogan, mendohet se akuzoi SHBA-në për mbështetjen e “organizatave terroriste”, në vend që t’i luftonte ato.

Madje Erdogan u kishte thënë gazetarëve se kishte arritur të punonte mirë me ish-liderët amerikanë, por jo me Biden deri më tani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *