“Vijoi propagandën e lugës bosh”/ Kryemadhi reagon pas rrëzimit të amendamentit për zhvillimin rural: Rama votoi kundër fermerëve sot

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas rrëzimit nga Kuvendi të disa amendamenteve të propozuara nga partia e saj lidhur me zhvillimin rural.

kryemadhi-rama

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Kryemadhi sjell në vëmendje takimin e kreut të qeverisë me fermerët mëngjesin e sotëm, të cilën e cilësoi si “shoë”.

Sipas Kryemadhit, amendamenti i propozuar nga LSI do të ndihmonte për mbështetjen e fermerëve dhe zhvillimin rural por me rrëzimin e saj, qeveria ka vijuar me propagandën e lugës bosh.

Postimi i Monika Kryemadhit:

Pasi bëri shoën e mëngjesit me ta, gënjeshtari kronik në krye të qeverisë votoi kundër fermerëve sot pasdite në parlament! Ky ishte një nga propozimet e LSI për buxhetin, që e rrëzuan me arrogancën e kartonave. Amendamenti ynë për zhvillimin rural, i jepte një shans Kryeministrit dhe Ministres që të mbanin fjalën, siç e kanë dhënë me zë e figurë në video. Sot mazhoranca nuk ka votuar 7.1 miliard mbështetje për fermerin dhe zhvillim rural siç kishin propaganduar. LSI kërkoi rritje të mbështetjes për bujqësinë, por qeveria vijoi propagandën e lugës bosh. Për saktësim, ndryshe nga ç’mendon qeveria, paga e ministres nuk është mbështetje direkte për fermerët e vendit.

LEXONI KËTU – Amendamentet e propozuara nga Monika Kryemadhi për mbështetjen e fermerëve

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.