Vijojnë sulmet nga trupat ruse mbi Ukrainë, zyrtari i Ministrisë së Jashtme publikon pamjet e shpërthimit pranë Kherson-it

vijojne sulmet nga trupat ruse mbi ukraine zyrtari i ministrise se jashtme publikon pamjet e shperthimit prane kherson it
vijojne sulmet nga trupat ruse mbi ukraine zyrtari i ministrise se jashtme publikon pamjet e shperthimit prane kherson it

Anton Gerashchenko, këshilltar i Ministrit të Punëve të Jashtme të Ukrainës, publikoi një video të një shpërthimi të madh të kryer nga trupat ruse.

Gerashchenko  ka bërë me dije se bëhet fjalë për një shpërthim në Nova Kahovka të “pushtuar përkohësisht” afër Khersonit.

“Municionet janë raportuar se kanë shpërthyer, ju mund ta shihni në sekondat e para të videos”, shkroi Gerashchenko në Twitter së bashku me një video të shkurtër të shpërthimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts