Vijon numërimi për Këshillat Bashkiakë për Shkdorën, PS kryeson me 16 mandate, ja si renditen partitë e tjera (Emrat)

Teksa procesi i numërimit të votave për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë, në Shkdoër ka nisur edhe numërimi për anëtarët e Këshillit Bashkiak.

Deri më tani në Shkodër, janë numëruar 11 kuti nga 247 në total. Sipas përditësimit të KQZ, PS ka marrë 16 mandate, e ndjekur nga BF me 12 mandate dhe PSD me 11.

Sakaq, mandate kanë siguruar edhe Partia Demokratike me 5, Partia Republikane me 2, si edhe ALD dhe PLL me nga 1.

Më poshtë lista e plotë me emrat e kandidatëve që kanë fituar mandatin, sipas partive të caktuara:

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts