Vijon operacioni për arrestimin e Vangjush Dakos, ja ku gjendej ish-kreu i bashkisë së Durrësit kur u lëshua urdhër-arresti nga SPAK

vijon operacioni per arrestimin e vangjush dakos ja ku gjendej ish kreu i bashkise se durresit kur u leshua urdher arresti nga spak
vijon operacioni per arrestimin e vangjush dakos ja ku gjendej ish kreu i bashkise se durresit kur u leshua urdher arresti nga spak

SPAK ka urdhëruar sot arrestimin e ish-kreut të bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, i dyshuar për “Shpërdorim detyre”.

Gazetarja Klodiana Lala ka raportuar për News24 se nga burime jo zyrtare mësohet se zoti Dako ka qenë në kryeqytet në momentin kur për të është lëshuar urdhër-arresti, ndërkohë që në Durrës forcat operacionale vijojnë punën për arrestimin e tij dhe të të paktën 5 ish-zyrtarëve të Urbanistikës të kësaj bashkie.

“Po vijon puna e forcave operacionale për arrestimin e Vangjush Dakos dhe 5 ish-zyrtarëve të bashkisë Durrës.

Ka zëra që Dako ishte në kryeqytet në momentin që është kërkuar urdhër-arresti ndaj tij.

Mbetet për tu parë nëse ai do të vetë-dorëzohet”, ka deklaruar Lala.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts