Vijon rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë, nuk ka asnjë humbje jete

KOSOVA

Kosova në këtë fund korriku ka shënuar një rritje të rasteve me COVID-19. 92 të infektuar ka pasur në 24 orët e fundit.

Nga ana tjetër asnjë humbje jete nuk është regjistruar sërish prej koronavirusit. Edhe në Kosovë si në shumë vende të rajonit e Europës ka rritje të rasteve për shkak të qarkullimit të variantit Delta.

Ndërkohë lajmi i mirë është se 17 persona e kanë fituar betejën së fundmi me COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *