Vijon ‘saga’ e seancave në Hagë, mbahet sot konferenca për ecurinë e çështjes së Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

HOLANDË

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të vijojnë sot seancën në Hagë për akuzate ngritura ndaj tyre për krime lufte.

Seanca sipas axhendës fillon në 11:00, dhe do të jetë një konferencë për ecurinë e çështjes.

Prej muajsh tashmë ish-krerët e UÇK ndodhen në paraburgim pas aktakuzave të ngritura nga Dhomat e Specializuara.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *