Vijon situata e rënduar nga koronavirusi në Kosovë, 50 pacientë në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të prekur nga COVID-19.

Aktualisht në këtë spital janë të shtrirë 220 pacientë, prej tyre 189 janë në oksigjenoterapi.

Sipas njoftimit nga ky spital 9 pacientë të tjerë janë në CPAP, 50 pacientë janë në gjendje të rëndë.

Janë pranuar 12 pacientë dhe 1 është i shëruar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *