Vijon vaksinimi në Kosovë, sot pritet të mbërrijnë 38,400 vaksina AstraZeneca

Ditën e sotme pritet që në Kosovë të mbërrijnë 38,400 vaksina antiCOVID-19. Ditën e hënë në Kosovë kanë arritur mbi 3,000 doza të vaksinës Pfizer nga Bashkimi Evropian, ndërsa sot do të vijnë doza të AstraZeneca në kuadër të aleancës COVAX.

Po javën e kaluar Kosova ka marrë 4,680 doza të vaksinës Pfizer me të cilat po vaksinohen punonjësit shëndetësorë.

Në këtë shtet po vazhdon procesi i vaksinimit antiCOVID edhe për grupmoshat mbi 65 vjeç.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.