Vilnius shpenzon 10 milionë euro për të rregulluar infrastrukturën për samitin e NATO-s

Vilnius shpenzoi 10 milionë euro për rregullimin e infrastrukturës për samitin e NATO-s më 11-12 korrik, u tha gazetarëve kryebashkiaku i kryeqytetit të Lituanisë Valdas Benkunskas.

“Puna për riparimin e sipërfaqes rrugore në rrugë, riparimin e trotuareve dhe shtigjeve do të ishte bërë në një mënyrë apo tjetër. Samiti e përshpejtoi ritmin e tyre, por e gjithë kjo infrastrukturë e riparuar për 10 milionë euro do t’u shërbejë qytetarëve pas samitit”, tha ai.

I gjithë buxheti i samitit dyditor është 17 milionë euro. Kryebashkiaku nuk specifikoi nëse kjo shumë e akorduar nga buxheti i shtetit përfshin koston e rregullimit të infrastrukturës së Vilnius, apo ishin para nga buxheti i qytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts