Virozat shkaktojnë “fluks” në Urgjencën e Durrësit, rreth 570 pacientë në ditë në dyert e spitalit, apeli i mjekëve

virozat shkaktojne fluks ne urgjencen e durresit rreth 570 paciente ne dite ne dyert e spitalit apeli i mjekeve
virozat shkaktojne fluks ne urgjencen e durresit rreth 570 paciente ne dite ne dyert e spitalit apeli i mjekeve

Virozat e stinës, gripi sezonal por edhe Covid19 kanë shënuar një numër të lartë pacientësh në Urgjencën e Durrësit.

Gazetarja Klodiana Haxhiaj bën me dije për BalkanWeb se janë rreth 400 pacientë të rritur të cilët kërkojnë ndihmë mjekësore në ditë, ndërsa mbi 170 pacientë, janë fëmijë në Pediatri.

Mjekët bëjnë apel që pacientët që kanë probleme me shëndetin, fillimisht duhet të paraqiten fillimisht në qendrat shëndetësore të lagjeve e më pas në urgjencë.

[embedded content]

“Shumica e pacientëve që kalojnë këtë virozë, u mbetet një kollë në vazhdimësi, por nuk ka pasur probleme serioze. Si gjendje varion deri në 3 ditë”, tha mjeku i Urgjencës së Durrësit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts