Vizita e Lajçak, zyrtari i lartë amerikan O’Brien e mirëpret: Të zbatohet Asociacioni, koordinohuni për dinarin, Serbia t’i mbajë përgjegjës sulmuesit e Banjskës

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Europën dhe Euroazinë, James O’Brien i ka mirëpritur vizitat që emisari i Bashkimit Europian për dialogun, Miroslav Lajçak po i bën në Beograd dhe Prishtinë, më saktë takimin që e pati sot me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq dhe nesër me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. O’Brien shkroi në “X” se […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts