Vizita në Kosovë/ Kryeministri Rama takon Ramush Hardinajn në Prishtinë dhe publikon pamjet. Ja momenti

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në Kosovë është takuar edhe me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Mediat në Kosovë thotë se takimi mes kryetarit të PS dhe të AAK është mbajtur me dyer të mbyllura.

Kujtojmë se Rama e ka nisur vizitën në Kosovë, me një ceremoni shtetërore në Prishtinë nga kryeministri Albin Kurti, e më pas, u mbajt dhe një konferencë e përbashkët mes dy krerëve të qeverisë, ku në fokus ishin një sërë çështjesh.

Përveç Albin Kurtit, Rama është takuar edhe krerët e partive të tjera politike në Kosovë,  me Behgjet Pacollit, Lumir Abdixhiku dhe Memli Krasniqin.

Gjatë konferencës me Albin Kurtin, Rama u ndal tek cështjet kryesore sic është ajo e tensionit në veri, për të cilën tha se Kosova është në të drejtën e saj, apo edhe në Ballkanin e Hapur.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.