Vizita zyrtare në Kosovë, kreu i shtetit Bajram Begaj viziton memorialin e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Presidenti i Republikës Bajram Begaj është sot në një vizitë zyrtare në Kosovë, e para që nga marrja e detyrës.

Pas takimit me homologen e tij Vjosa Osmani dhe kryetarin e Parlamentit të Kosovës Glauk Konjufca,  ai ka vizituar edhe memorialin e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Më pas, kreu i shtetit shqiptar pritet të zhvillojë një takim edhe me kryeministri Albin Kurti.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.