Vizitoi zonën e konfliktit në Donetsk/ Momenti kur ministri ukrainas shtrihet në tokë për t’u shpëtuar breshërive të predhave nga radikalët pro-rusë (FOTO)

Ministri i Brendshëm i Ukrainës u detyrua ulej ne toke për t’u mbrojtur gjatë një vizite në vijën e parë të konfliktit tetë-vjeçar me separatistët pro-rusë të shtunën.

Minister

Gazetarët që shoqëronin ministrin, Denys Monastyrsky thanë se zona u vu nën breshëri të befasishme gjatë vizitës së ministrit për t’u takuar me trupat dhe për të inspektuar trupat  pranë Novoluganske, në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore .

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.