Vjen lajmi i shumë pritur për skuadrën e Kukësit, klubi njofton se kur do të luajnë në stadiumin e riFaqja zyrtare e skuadrës së Kukësit nëpërmjet një postimi ka lajmëruar ecurinë e punimeve për stadiumin e ri teksa shprehen se sezonin tjetër do të rikthehen të luajnë në impiantin e tyre.

tifo

Gjithashtu faqja e verilindorëve shkruan se tapeti do të jetë natyral dhe kanë mbetur për tu vendosur vetëm stolat dhe impianti i ndriçimit.

Postimi i faqes së Kukësit

Punimet ne stadiumin e qytetit po vijojne me ritme te larta dhe brenda pak kohesh, do te jete gati per te pritur ekipin pas shume kohesh mungese.

Aktualisht eshte bere porosia per tapetin i cili do te jete 100% natyral, nderkohe qe jane porositur edhe stolat dhe impianti i ndricimit.

Me ritme te kenaqeshme ka ecur edhe puna ne tribunen pas porte e cila ka nisur me vonese krahasuar me pjesen tjeter te stadiumit. tribuna ka nisur te marre formen dhe brenda pak kohesh, do te jete gati.

E sigurt eshte qe Kukesi e nis sezonin e ri ne stadiumin e ri aty ku rikthehemi me synime te qarta 💪🏻

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.