Vjosa Osmani takim me presidentin e RMV-së Pendarovski: Integrimi evropian, proces që na bashkon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim homologun e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Në njoftimin e Presidencës mbi takimin, thuhet se Osmani rikonfirmoi përkushtimin për vazhdimin e marrëdhënieve të shkëlqyeshme me Maqedoninë e Veriut. “Shqiptarët në Maqedonisë së Veriut, sipas Presidentes Osmani janë urë lidhëse ndërmjet të dy shteteve dhe shtyllë e […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts