Vlora Çitaku rikthehet aktive në politikën e Kosovës: Nder i veçantë të ribashkohem me PDK

KOSOVA

Vlora Çitaku do të jetë aktive në politikën e Kosovës pas eksperiencës si ambasadore në SHBA. Ajo ka konfirmuar sot se do të rikthehet në PDK të cilën e quan familjen e saj politike.

PDK sot zgjodhi kryetarin e saj të ri, Memli Krasniqin i cili ishte dhe kandidati i vetëm nëgarë.

Mësohet se Çitaku do të ketë rol në lidershipin e PDK e cila momentalisht është partia më e madhe opozitare në vend.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.