Vodhi përmes skemave të mashtrimit 28 mln euro, del në gjykatë 62-vjeçari gjerman

Ka dalë sot në gjykatë shtetasi gjerman i kërkuar nga Koreja e Jugut për skemën e mashtrimit me anë të të cilës akuzohet se ka vjedhur 28 milionë euro.

Lajmi është konfirmuar për Balkan|Web nga gazetarja Klodiana Lala.

62-vjeçari Stephan Morgenstem u arrestua më datë 21 gusht, teksa po priste në afërsi të aeroportit të Rinasit, bashkëshorten që po vinte nga Dubai në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts