Vokshi denoncon: Ilir Beqaj mori tender 320 ml lekë para tre ditësh. Ka kryer dëme më shumë se ata që janë sot në burg

vokshi denoncon ilir beqaj mori tender 320 ml leke para tre ditesh ka kryer deme me shume se ata qe jane sot ne burg
vokshi denoncon ilir beqaj mori tender 320 ml leke para tre ditesh ka kryer deme me shume se ata qe jane sot ne burg

Kryetarja e Komisionit Hetimor për dy koncesionet në shëndetësi, Albana Vokshi ka denoncuar se ish-ministri Ilir Beqaj ka marrë një tjetër tender para tre ditësh.

Në një konferencë për mediat, pas dështimit të mbledhjes së komisionit hetimor, Vokshi u shpreh se ky tender është me vlerë 320 milionë lekë.

Vokshi thekson se Ilir Beqaj ka shkaktuar më shumë dëme sesa ata që janë sot në burg.

“Qëllimi jonë është që ndihmojmë edhe SPAK. GJKKO e ka kthyer mbrapsht dosjen në SPAK për të thënë heto Ilir Beqajn, sepse Beqaj ka rol shumë herë më të madh dhe ka shkaktuar dëm shumë herë më të madh sesa ata që janë në burg.

Ndërkohë Ilir Beqaj shëtit nga mëngjesi në darkë në gjithë rrugët e Tiranës dhe vazhdon merr tendera.

Para tre ditësh Ilir Beqaj ka marrë tenderin e radhës me INTECH plus, 320 milionë lekë”, tha Vokshi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts