Von der Leyen e Borrel, drejt Kievit

09:50 08/04/2022

Dy drejtuesit e lartë të BE do të takojnë Presidentin Zelesnky

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell do të takohen me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Kiev. Të dy zyrtarët e lartë hipën në një tren në Poloni.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky do tĂ« ketĂ« bisedime nĂ« Kiev me von der Leyen. Ai tha se detaje tĂ« tjera tĂ« bisedimeve nuk do tĂ« njoftohen pĂ«r arsye sigurie. Von der Leyen do tĂ« marrĂ« pjesĂ« nĂ« njĂ« ngjarje Stand Up For Ukraine nĂ« VarshavĂ« gjatĂ« tĂ« shtunĂ«s. Veprimtaria, e organizuar sĂ« bashku me kryeministrin kanadez Justin Trudeau, do tĂ« mbledhĂ« para pĂ«r refugjatĂ«t ukrainas.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.