Von der Leyen: EMA të përshpejtojë miratimin e vaksinave antiCovid-19

Komisioni Europian po përshpejton praktikat mbi autorizimin e vaksinave Covid-19 të adaptuara në variante të ndryshme, deklaroi presidentja e Komisioni Europian Ursula Von der Leyen.

“Ne po lejojmë EMA-n të miratojë vaksinat më shpejt për t’u përballur me variacione të reja”, shtoi ajo.

“Më shumë aprovim i shpejtë do të thotë më shumë vaksina në qarkullim dhe më shumë europianë të mbrojtur nga virusi”, komentoi presidentja Ursula Von der Leyen.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *