Vota e emigrantëve/ Majko i kundërpërgjigjet Bashës: Përfaqësuesit tuaj në KQZ refuzuan ta miratonin. Gëzuar Ditën e gënjeshtrave!

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i është përgjigjur Partisë Demokratike në lidhje me votën e migrantëve për zgjedhjet e 25 prillit.

Masjko

Përmes një postimi në rrjete sociale, Majko shprehet se në janar të këtij viti, përfaqësuesit e opozitës në KQZ refuzuan të kalojnë aktet nënligjore për votën e shtetasve jashtë vendit.

“Gëzuar ditën e gënjeshtrave! Votoni ndryshimin dhe blini librin “Misioni im”! Urime”, shkruan Majko duke thumbuar kryedemokratin Basha.

Partia Demokratike zgjodhi datën 1 PRILL për të akuzuar me deklaratë https://www.syri.net/…/do-sigurojme-votimin-elektronik…/ se qeveria “ka dështuar me votën e emigrantëve”.

Që në muajin janar të këtij viti, përfaqësuesit e opozitës në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve refuzojnë të kalojnë aktet nënligjore për votën e shtetasve jashtë vendit (jo votën e emigrantëve”) Me gjithë premtimet se do “studjonin” projektet e shkruajtuara në bashkëpunim edhe me përfaqësuesit e organizatave në diasporën shqiptare, patën paturpësinë të kishin si përgjigje heshtjen refuzuese!

Gëzuar ditën e gënjeshtrave! Votoni ndryshimin dhe blini librin “Misioni im”! URIME!”, shkruan Majko.

Deklarata e Bashës

Gjatë një bashkëbisedimi të zhvilluar sot me një emigrant, kreu i PD-së Lulzim Basha bëri thirrje për kthimin e tyre në atdhe për të votuar.

“Po të them ty dhe çdo emigranti shqiptar, qeveria jonë do bëjë realitet. Me votimin elektronik, çdo shqiptarë do mund të votojë, përfshirë të gjithë shqiptarët e diasporës. Të gjithë bashkë më 25, numrin 9”, tha më herët Basha.

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.