Votat në Tiranë, 563 nga 941 kuti të numëruara, ja si ndahen mandatet për Këshillin Bashkiak (Emrat)

Partia Socialiste merr 33 anëtarë të Këshillit Bashkiak në Tiranë, nga 58 gjithsej kur janë numëruar 563 nga 941 kuti me votat për subjektet politike. Sipas numrit të votave, PS ka 33 vende, Bashkë Fitojmë 16, PD 4, PSD 3, PR 1 dhe LZHK 1.

Në Tiranë fitoi kandidati i PS-së Erion Veliaj, i cili mori një mandat tjetër si kryetar i Bashkisë përballë 5 kandidatëve të tjerë. Vliaj fitoi bindshëm, me një diferencë të madhe votash ndaj kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi, i cili u rendit i dyti.

Capture
Capture

EMRAT
PS
1 Romina Argjir Kuko
2 Aldrin Haxhi Dalipi
3 Megi Bashkim Fino
4 Eridian Bajram Salianji
5 Etleva Hydai Bajrami
6 Endri Përparim Fuga
7 Ledia Petrit Tota
8 Plarent Pjeter Ndreca
9 Sonila Llambi Qato
10 Luan Hysni Bregasi
11 Arta Kostandin Dollani
12 Genci Musa Hyska
13 Joleza Jorgo Koka
14 Julian Bari Hodaj
15 Reme Korab Xholi
16 Besart Ilirian Kadia
17 Blerina Ilir Doracaj
18 Gazmend Luftar Paja
19 Silda Angjello çepe
20 Endrit Shpetim Hoxha
21 Adelina Mersin Greca
22 Hantin Jean Bonati
23 Vjollca Nuh Braho
24 Glindxhet Besim Madhi
25 Katerina Nikolin Marku
26 Aldo Genci Merkoçi
27 Albina Mystehak Nanaj
28 Enio Adrian Civici
29 Bruxhilda Pllumb Kito
30 Agim Daut Kraja
31 Maura Lazër Linadi
32 Halit Xhezar Valteri
33 Grejsi Lulzim Bixhi

PD
1 Ilir Mehdi Alimehmeti
2 Silva Maksim Caka
3 Endrit Vullnetar Braimllari
4 Beti Shefki Njuma
5 Arben Zyhdi Tafaj
6 Floida Fadajev Kërpaçi
7 Tedi Gaqo Blushi
8 Ilda Safet Zhulali
9 Dorjan Xhezair Teliti
10 Ana Ali Azizaj
11 Artan Halit Distafa
12 Albana Bedri Kepi
13 Jonathan Akil Pano
14 Eriona Pullumb Bixha
15 Genci Mustafa Gjokutaj
16 Keda Mirvjen Kaceli

PR
1 Albi Xhevdet Jahelezi

PSD
1 Bruno Geront çela
2 Irini Kostandin Goga
3 Krenar Alizot Canollari

PD
1 Enriketa Kristofor Pandelejmoni
2 Gentjan Fiqiri Muça
3 Irisi Arben Beleraj
4 Ervin Maliq Dushku

LZHK
1 Fabian Sokol Topollari

PDIU
1 Alda Fejzi Hasani

Nisma Thurje
1 Endrit Skënder Shabani

Bashkë
1 Mirela Besjan Ruko

Për të marrë informacione në kohe reale, të përditësuara, klikoni këtu:

Emrat e kandidatëve të zgjedhur në Këshillin bashkiak

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts