Votimi në Kuvend/ Basha braktis sallën, por i “rrjedhin” dy vota nga grupi i deputetëve

votimi ne kuvend basha braktis sallen por i rrjedhin dy vota nga grupi i deputeteve
votimi ne kuvend basha braktis sallen por i rrjedhin dy vota nga grupi i deputeteve

Edhe pse e kundërshtoi përgjatë gjithë kohës, Lulzim Bashës i kanë “rrjedhur” dy vota nga grupi i deputetëve që ai përfaqëson.

Teksa Basha dhe një pjesë e deputetëve u larguan nga salla e Kuvendit në momentin kur po votohej amnistia penale, dy deputetet Ori Nebiaj dhe Eralda Tase Bano qëndruan në vendet e tyre.

Dy deputetet dhanë votën e tyre pro për propozimin e kreut të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts