Votimi në Kuvend/ Natasha Ahmetaj dhe Anastas Angjeli zgjidhen anëtarë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar pro zgjedhjes së Natasha Ahmetajt dhe Anastas Angjelit anëtarë të këshillit të Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë.

20190613223330sot kuvendi

Ahmetaj ka marrë 80 vota pro, 7 kundër dhe 3 vota abstenim ndërsa Angjeli ka marrë 92 vota pro dhe një kundër.

Po ashtu sot në Kuvend janë miratuar edhe ndryshimet në buxhetin e vitit 2022 për Paketën e Rezistencës Sociale për përballimin e krizës.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.