Votimi për kanabisin mjekësor/ “Legalizim ‘de facto’ i trafikut të drogës”, Meta: Zbatim i urdhrave të narkotrafikut që ka kapur peng qeverisjen

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale në lidhje me miratimin e legalizimit të kanabisit mjekësor ditën e sotme.

Sipas tij votimit nga deputetët e “rilindjes” është legalizim “de facto” i trafikut të drogës që ka pushtuar vendin, si edhe legalizimi i zbrazjes së depove me kanabis të narkotrafikantëve.

Meta shkroi në Facebook se ky votim ishte po ashtu zbatimi direkt i urdhrave të narkotrafikut, që ka kapur peng qeverisjen e vendit të kthyer në narkoshtet, si edhe një atentat ndaj shëndetit dhe të ardhmes së qindra mijëra të rinjve.

“Votimi nga deputetët e “Rilindjes” në Komisionin Parlamentar të Shëndetësisë të Projektligjit për Legalizimin e Kanabisit për gjoja qëllime mjekësore është legalizimi “de facto” i trafikut të drogës, që ka pushtuar vendin, si dhe legalizimi i zbrazjes së depove me kanabis të narkotrafikantëve.
Ky votim është zbatimi direkt i urdhrave të narkotrafikut, që ka kapur peng qeverisjen e vendit të kthyer në narkoshtet.
Ky votim është një atentat ndaj shëndetit dhe të ardhmes së qindra mijëra të rinjve.
Integrimi europian dhe anëtarësimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian ka marrë një goditje tepër të rëndë dhe të qëllimshme”, u shpreh Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts