“Vrasës demokracie! Dorëhiqu”/ Disa ditë përpara protestës së 11 shkurtit, Tirana mbushet me postera kundër kryeministrit Rama (FOTO)


Opozita ka filluar përgatitjet për organizimin e protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha më 11 shkurt.

edirama

Disa ditë përpara, mbështetës të Partisë Demokratike kanë ngjitur postera në muret e Tiranës ku shfaqet kryeministri Rama dhe ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal.

Siç shihet nga fotot, në postera shkruhen: “Vrasës demokracie, “Dorëhiqu”, një formë thirrje kundër kryeministrit Edi Rama.

Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi disa ditë më parë zhvillimin e protestës së 11 shkurtit, pas publikimit të skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjet e tij me kreun e qeverisë shqiptare.

Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 përpara kryeministrisë. Prej disa ditësh, Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u kanë bërë thirrje qytetarëve që t’u bashkohen në protestë.

postera-edirama-charlesmcgonigal (2)

ediramaok

postera-edirama-charlesmcgonigal (4) postera-edirama-charlesmcgonigal (5) postera-edirama-charlesmcgonigal (6) postera-edirama-charlesmcgonigal (7) postera-edirama-charlesmcgonigal (8) postera-edirama-charlesmcgonigal (10) postera-edirama-charlesmcgonigal (11) postera-edirama-charlesmcgonigal (12) postera-edirama-charlesmcgonigal (13) postera-edirama-charlesmcgonigal (14)

12d

postera-edirama-charlesmcgonigal (1)

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts