Vrasësi i dyfishtë nekrofil, David Fuller dënohet me burgim të përjetshëm për abuzim seksual të 23 grave të tjera të vdekura

vrasesi i dyfishte nekrofil david fuller denohet me burgim te perjetshem per abuzim seksual te 23 grave te tjera te vdekura
vrasesi i dyfishte nekrofil david fuller denohet me burgim te perjetshem per abuzim seksual te 23 grave te tjera te vdekura

Një vrasës i dyfishtë nekrofil u cilësua “i sëmurë mendor” pasi u dënua me katër vjet të tjera burg për abuzim seksual të më shumë grave të vdekura në morgun e spitalit.

Gjykata tha se David Fuller do ta kalonte “pjesën e mbetur të jetës së tij të vdekshme pas hekurave”.

Fuller u dënua me burgim të përjetshëm dhjetorin e kaluar për vrasjen e Wendy Knell dhe Caroline Pierce në Tunbridge Wells, Kent, në vitin 1987.

Elektricisti gjithashtu kishte filmuar veten duke abuzuar me kufomat në morgjet e spitaleve për më shumë se 15 vjet përpara arrestimit të tij në dhjetor 2020.

Ndaj tij fillimisht u ngritën akuza lidhur me 78 viktima, mes tyre një vajzë nëntëvjeçare dhe një grua 100-vjeçare.

Ai u dënua në Old Bailey të mërkurën pasi pranoi 12 akuza për penetrim seksual të një kufome dhe katër akuza për posedim të pornografisë ekstreme.

Prokurori Michael Bisgrove tha se Fuller kishte abuzuar me trupat e të paktën 101 vajzave dhe gra mes viteve 2005 dhe 2020, megjithëse 10 nga viktimat nuk ishin identifikuar dhe nuk kishte gjasa të identifikoheshin ndonjëherë.

Familjet e grave që Fuller abuzoi seksualisht pas vdekjes së tyre treguan në gjykatë për “neverinë” e tyre ndaj akteve “të sëmura dhe të shtrembëruara” të vrasësit të dyfishtë.

‘Prekja e ndyrë’

Vajza e një viktime tregoi se si u ndje kur mësoi për abuzimin e nënës së saj, duke thënë: “Dhimbja dhe shqetësimi emocional u përhapën në trupin tim si një thikë.

“Ai përfitoi nga pafuqia e saj në vdekje, ku ne nuk ishim në gjendje ta mbronim atë.”

Duke iu drejtuar të pandehurit në bankën e të akuzuarve, ajo i tha: “David, dua që të dish sa dëme ke shkaktuar, si sjellja jote e sëmurë dhe e çoroditur ka dëmtuar familje si e imja.

“Jam e kënaqur që tani po vuani për atë që keni bërë vetëm shtatë orë pasi ajo vdiq.”

Një vajzë tha: “E putha nënën time për t’i thënë lamtumirë, dhe kjo duhet të ishte prekja e fundit njerëzore që ajo kishte, plot dashuri dhe përkushtim. Në vend të kësaj, ishte prekja jote e ndyrë.”

“Vrasjet në shtrat”

Fuller rrahu dhe mbyti zonjën Knell, 25, dhe 20-vjeçaren zonjën Pierce për vdekje përpara se t’i sulmonte seksualisht në dyja në sulme të veçanta në Tunbridge Wells.

Më shumë se tre dekada më vonë, Fuller u deklarua fajtor për vrasjet si dhe për veprat seksuale në morgjet në Spitalin Tunbridge Wells dhe ish Spitalin Kent dhe Sussex në Britaninë e Madhe mes viteve 2008 dhe 2020.

Qeveria ka nisur një hetim të pavarur se si Fuller mbeti i pazbuluar derisa u arrestua, për ato që janë quajtur “vrasjet në shtrat”, pas analizave të reja të provave të ADN-së dekada të vjetra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts