Vrasja barbare e 39-vjeçares shqiptare në Selanik, del tjetër video nga kamerat e sigurisë. Çfarë bënë autorët pasi hodhën trupin e gruas në pyll

vrasja barbare e 39 vjecares shqiptare ne selanik del tjeter video nga kamerat e sigurise cfare bene autoret pasi hodhen trupin e gruas ne pyll
vrasja barbare e 39 vjecares shqiptare ne selanik del tjeter video nga kamerat e sigurise cfare bene autoret pasi hodhen trupin e gruas ne pyll

Është publikuar një video e re që lidhet me vrasjen e 41-vjeçares shqiptare në Selanik. Në videon e regjistruar nga një kamera sigurie e një biznesi ngjitur, tregon dy burrat, partnerin e gruas fatkeqe dhe shokun e tij, duke mbajtur trupin e saj në natën e ndërrimit të viteve në Kalamaria.

Në videon specifike prej 13 sekondash të regjistruar nga kamerat e sigurisë së kompanisë, fiksohen lëvizjet e autorëve rreth 4.5 orë pas vrasjes që ata kryen në shtëpinë e 39-vjeçares në Kalamari. Konkretisht, ata duket se po mbajnë një dyshek të ri sipër mjetit dhe do ta çojnë në banesë. Rreth dy orë më herët autorët kanë zhvendosur trupin e gruas në një zonë të shkretë të Halkidikit, dhe më pas janë kthyer në shtëpi, kanë hequr dyshekun nga shtrati plot gjak dhe e kanë hedhur rreth 150 metra larg.

Më pas ata morën një dyshek të ri, atë të paraqitur në video dhe e vendosën në shtrat për të mbuluar gjurmët. “Shoku im bëri gjithçka”, thotë partneri i 41-vjeçar. Dy autorët japin versionet e tyre të ndryshme për atë që ka ndodhur.

“Nuk kam asnjë përfshirje në vrasje, nuk dija asgjë. Unë isha në shtëpi dhe po flija. Nuk kam asnjë përfshirje dhe me sa duket shoku im ka bërë gjithçka pasi ka treguar edhe vendin ku ndodhej trupi”, argumenton partneri i 39-vjeçares fatkeqe, Gjeorgjina Murat, i cili akuzohet se ka kryer vrasjen brutale në Selanik së bashku me bashkëpunëtorin e tij. Dy të pandehurit janë sjellë dje para hetuesisë dhe të shtunën kanë marrë afat për të kërkuar falje.

Sipas avokatit mbrojtës të 39-vjeçares, Othona Papadopoulos, i pandehuri mohon përfshirjen e tij në vrasje, pohon se nuk ka pasur asnjë përfshirje dhe se nuk ka pasur dijeni për vdekjen e saj. Ndërkohë, 39-vjeçari ka gjithsej 45 rekorde për raste të ndryshme, përfshirë rrahje, dhunë në familje dhe akuzë për përdhunim të motrës.

Nga ana e tij, i pandehuri i dytë, 34 vjeç, pretendon se nuk dinte asgjë për aktin e vrasjes dhe se qëllimi i tij atë natë ishte grabitja e viktimës. “Nuk ka pasur asnjë motiv tjetër, aq më pak qëllim vrasjeje”, thekson avokati që e përfaqëson, Giorgos Parigoris. “Fillimisht ka marrë pjesë në imobilizimin e gruas dhe më pas, pas një tundje me kokë nga i akuzuari i parë, është nisur për në katin e poshtëm ku ka qëndruar për një kohë. Më pas i akuzuari i parë ka zbritur nga banesa dhe e ka njoftuar se gruaja ka vdekur”.

34-vjeçari pretendon se gruaja fatkeqe ka qenë gjallë dhe e palëvizur për sa kohë ka qenë prezent në banesë, ndërsa pranon se ka marrë pjesë në procesin e transportimit të kufomës në zonën pyjore të Selanikut.

për të parë videon kliko

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts