Vrasja e 18-vjeçares nga Kosova, Ministria e Drejtësisë: Kishte vdekur 24 orë para se të dërgohej në spital

Detaje tronditëse dalin në dritë në lidhje me vrasjen e Marigona Osmanit.

Këshilltarja në Ministrin e Drejtësisë, Nazlie Balaj pohoi se vajza kishte ndërruar jetë 24 orë para se të dërgohej në spital. Balaj në një prononcim për ATV tha se ky ka qenë konstatimi nga ana e Institutit të Mjekësisë Ligjore.

“Sipas informatave që i kemi ne si Ministri e Drejtësisë në të cilën është edhe Instituti i Mjekësisë Ligjore rasti i Marigonës është rast politraumë ku për dy ditë radhazi, sipas gjithmonë informacioneve, është ushtruar dhunë dhe që e ndjera ka vdekur 24 orë përpara para se të dërgohej nga të dy të dyshuarit në spitalin e Ferizajt”, u shprehë Balaj në prononcimin e saj.

Vajza e re u dhunua deri në vdekje nga bashkëshorti i saj, Dardan Krivaqa, i cili tashmë qëndron pas hekurave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.