Vrasja e biznesmenit Ruzhdi Hoxha, Gjykata e Tiranës dënon me 10 vite burg Fredi Rrushin

vrasja e biznesmenit ruzhdi hoxha gjykata e tiranes denon me 10 vite burg fredi rrushin
vrasja e biznesmenit ruzhdi hoxha gjykata e tiranes denon me 10 vite burg fredi rrushin

Gjykata e Tiranës dënoi me 15 vite burg Fredi Rrushin për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Për shkak të gjykimit të shkurtuar Fredi Rrushit i ulet 1/3 e dënimit, dhe do të vuajë 10 vite burg.

Kujtojmë se biznesmeni Hoxha u gjet i ekzekutuar me plumb në kokë në Malin e Dajtin më 6 nëntor të vitit 2021.

Ndërkohë vëllai i Fredi Rrushit është dënuar me 1 vit e 6 muaj burg, pasi dyshohet se ka lidhje me zhdukjen e makinës që u përdor në vrasje.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts