Vrasja e dy zyrtarëve në Pejë, Partia Demokratike e Kosovës pezullon aktivitetet

Partia Demokratike e Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivitetet e saj politike në shenjë nderimi për dy të vrarët në Pejë.

PDK-ja në njoftimin e saj thuhet se vdekja e papritur dhe tragjike e Astrit Ademajt dhe Blerand Kadrijajt i ka tronditur rëndë të gjithë.

“Ndarja e papritur dhe tragjike nga jeta e Astrit Ademajt dhe Blerand Kadrijajt na ka tronditur rëndë të gjithëve. Në shenjë nderimi dhe respekti për ta, Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur që sot të pezullojë të gjitha aktivitetet e saj politike anembanë vendit”, thuhet në njoftimin e kësaj partie.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.