Vrasja e efektivit të Kosovës, Sveçla: Nënkryetari i Listës Serbe, i lidhur me sulmin ndaj Policisë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se autoritetet kanë gjetur harta dhe plane për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në veri më 24 shtator. Ai argumentoi se sulmi nuk ishte ad-hoc, por ishte planifikuar për muaj të tërë. Këto deklarata ministri Sveçla i bërë gjatë një konference për media të hënën. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts