Vrasja e vajzës së aleatit të Putinit, Kina: Jemi të shqetësuar! Në këtë moment kritik ngjarje të tilla s’janë në interesin e askujt

Vrasja e vajzës së aleatit të ngushtë të Putinit, Alexandër Dugin ka sjellë reagimin e përfaqësuesit të Kinës në Kombet e Bashkuara.

Zhang Jun në një konferencë për shtyp tha se Pekini është i shqetësuar për vrasjen e Darya Duginas dhe se është duke e monitoruar zhvillimin e situatës.

“Ne kemi ndjekur raportimet në media për këtë ngjarje tragjike dhe jemi shumë të shqetësuar për këtë. Unë patjetër do të vazhdoj të monitoroj se çfarë do të ndodhë më pas dhe shpresoj që përmes hetimeve të zbulojmë se çfarë ka ndodhur”, ka thënë ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com