Vrasja në Pejë/ Proteston Kolektivi Feminist: Të shpallet gjendja emergjente

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist, pas vrasjes së një gruaje nga bashkëshorti i saj në Pejë kanë protestuar në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, që po mbahet nën organizimin e presidentes së vendit Vjosa Osmani. Ato përmes një pankarte kanë kërkuar të anulohet ky forum, derisa në Kosovë po vritet gratë, raporton KP. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts