Vrau biznesmenin Pjerin Xhuvani, 22 vite burg për Arbër Paplekajn

Gjykata e Elbasanit ka dënuar me 22 vite burg Arbër Paplekajn, i cili akuzohet për vrasjen e biznesmenit Pjerin Xhuvani.

Gjykata e Elbasanit ka dënuar me nga 1 vit shërbim prove dy ish-nën drejtorët, Nikollaq Palla dhe Albert Nushi dhe 8 muaj ‘shërbim prove’ për policët.

Ngjarja ndodhi pak ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021, në lagjen “5 Maj” të qytetit të Elbasanit. Nga shkëmbimi i zjarrit mbeti i vrarë aktivisti i Partisë Socialiste, Pjerin Xhuvani ndërsa të plagosur mbetën një efektive policie Xhensila Sota, edhe tre persona të tjerë.

Përplasja me armë ndodhi për shkak të një konflikti për zgjedhjet.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts