Vrau dhe dhunoi civilët në Kosovë, dënohet me 13 vite burg anëtari i grupeve paramilitare serbe

I akuzuari për krime lufte Dushko Arsiç është shpallur fajtor dhe është dënuar me 13 vite burgim. Aktgjykimi është shpallur të premten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, raporton “Betimi për Drejtësi”. Dushko Arsiç po akuzohet se ka marrë pjesë në vrasjen e B.Sh më 20 prill 1999 në Butovc të Prishtinës, si dhe ka keqtrajtuar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts