Vrau dy persona gjatë protestave për George Floyd, shpërthen në lot para gjykatësit 18-vjeçari

Adoleshenti Kyle Rittenhouse ka shpërthyer në lot teksa dëshmonte në gjyqin e tij në Wisconsin.

18-vjeçari akuzohet për vrasjen e dy personave gjatë protestave të dhunshme që shkaktoi ekzekutimi i afrikano-amerikanit George Floyd.

Sipas avokatit janë bërë për vetëmbrojtje, pasi të riut i kanë zënë pritë.

Në favor të të riut janë disa video, të cilat dëshmojnë së adoleshenti ka shkrepur armën për t’u mbrojtur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *