Vrau një person e plagosi dy të tjerë, arrestohet në Kosovë vrasësi nga Shqipëria

Është ndaluar në Kosovë një shqiptar i Shqipërisë, i akuzuar për një vrasje të kryer në vitin 2000.

Policia e Kosovës ka ndaluar M. D., pasi dyshohet se ka kryer veprat penale “vrasje e rëndë” dhe “armëmbajtje pa leje”.

Policia njofton se i arrestuari, në vitin 12 nëntor i vitit 2000, ka vrarë me armë zjarri një person nga fshati Koshare e Kosovës, si dhe ka plagosur dy të tjerë.

I dyshuari me urdhër të prokurorit të shtetit gjendet në ndalim 48 orë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *