Vriten 3 ushtarë izraelitë nga polici egjiptian

21:04 03/06/2023

Tre ushtarë izraelitë janë vrarë me armë nga një polic egjiptian në territorin e Izraelit pranë kufirit me Egjiptin.

Sipas hetimeve të deritanishme, si Egjipti dhe Izraeli, kanë deklaruar se ngjarja ka ndodhur gjatë një operacioni për të goditur trafikun e drogës.

Egjipti bëri të ditur se polici i vetë kishte kaluar në anën izraelite të kufirit teksa po ndiqte trafikantët e drogës.

Ndërsa ushtria izraelite njoftoi se fillimisht u vranë 2 ushtarë të saj, një burrë dhe një grua, trupat e të cilëve u zbuluan pasi nuk po i përgjigjeshin në radio eprorit të tyre.

Disa orë më vonë pasi nisi një operacion kërkimi, polici egjiptian u rrethua nga forcat izraelit. Gjatë shkëmbimit të zjarrit, ai vrau një ushtar të tretë, si dhe mbeti vetë i vdekur.

Ndërkohë, ushtarët izraelitë po vazhdojnë kërkimet në zonë për të gjetur persona të tjerë të cilët mund të jenë të përfshirë. Ndërsa ngarkesa e drogës me vlerë 400 mijë Dollarë u kap nga forcat izraelite gjatë natës teksa zhvillohej operacioni.  /tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts