Vriten 6 anëtarë të një bande në burgun e Hondurasit

Të burgosur nga një prej bandave të fuqishme rrugore të Hondurasit kanë vrarë gjashtë prej tyre brenda një burgu në veriperëndim të Hondurasit, thanë autoritetet të hënën.

Rojet e burgut gjetën trupat e gjashtë të burgosurve nga banda Barrio 18 të grumbulluar në një korridor gjatë një inspektimi rutinë të hënën herët në burgun në Ilama.

“Ne kemi gjashtë persona që kanë vdekur në atë burg,” tha zëvendëskomisioneri i Policisë Kombëtare Marlon Lagos për mediat lokale. “Ne po hetojmë dhe bëjmë një inspektim dhe gjithashtu po intervistojmë koordinatorët e moduleve të ndryshme për të përcaktuar motivin.”

Lagos tha se nuk e dinte se si u vranë të burgosurit, por se specialistët e mjekësisë ligjore po punonin në vendin e ngjarjes.

Të paktën 90 anëtarë të bandës Barrio 18 mbahen brenda burgut për një sërë krimesh duke filluar nga trafiku i drogës deri te zhvatja dhe vrasja.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.