Vriten 8 trupa ukrainase në sulmin rus

19:40 07/03/2022

8 ushtarakë ukrainas janë vrarë në një sulm ajror në rajonin e Mykolaiv, sipas guvernatorit të qytetit.

Guvernatori rajonal Vitaliy Kim tha se 8 trupa u vranë dhe 19 u plagosën kur një raketë ruse goditi kazermat e tyre ndërsa ata flinin.

Rajoni jugor është goditur nga bombardimet ruse gjatë gjithë ditës. Ndërkohë, u raportua se tanket ruse po sulmonin aeroportin rajonal, pasi guvernatori i Mykolaiv tha se Ukraina kishte rimarrë vendin.

Porti ukrainas i Olvia u godit gjithashtu nga një sulm ushtarak sot, megjithëse asokohe u tha se askush nuk u plagos në sulm./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.