Vriten dy policë pranë Ambasadës Francez në Tanzani, autoritetet: Dyshime për sulm xhihadist

Tre persona, përfshirë dy policë janë qëlluar për vdekje në Ambasadën Franceze të Dar es Salaam, në Tanzani.

Inspektori i përgjithshëm i policisë, Simon Sirro, u tha gazetarëve se personi i armatosur ishte një i huaj nga Somalia.

Dyshimet e para janë se sulmi është i lidhur me kryengritjet xhihadiste në Mozambikun fqinj, ku ka një numër në rritje të kombeve afrikane.

Ambasada amerikane në një alarm sigurie paralajmëroi qytetarët që të shmangin zonën, raporton washingtonpost.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.