Vritet një kolonel i shërbimit sekret ukrainas, u qëllua me plumb në kokë

vritet nje kolonel i sherbimit sekret ukrainas u qellua me plumb ne koke

Një kolonel i shërbimit të inteligjencës të Ukrainës (SBU) është gjetur i vdekur në zyrën e tij në Kiev. Ai u gjet me një plagë me armë zjarri në kokë.

“Rrethanat e vdekjes së punonjësit të SBU-së po hetohen si pjesë e një hetimi penal të kryer nga hetuesit e policisë të Ukrainës, njoftoi SBU.

“Shërbimi do të ofrojë të gjithë ndihmën e nevojshme për policinë për kryerjen e një hetimi të plotë, objektiv dhe të paanshëm”, thanë ata.

SBU shprehu ngushëllimet e saj për familjen dhe miqtë e kolonelit të ndjerë.

Ndryshe luftimet e ashpra po vazhdojnë mes ukrainasve dhe rusëve, ndërsa të dyja palët qdo ditë raportojnë për të vrarë dhe të plagosur.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts