Vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë, shuhet në moshën 73-vjeç ish-kryeparlamentari i Kosovës Kolë Berisha

Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kolë Berisha ka ndërruar jetë sot si pasojë e një sëmundje të rëndë në moshën 73-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e dha i biri i tij, Visar Berisha.

“Mas nje semundje te rande e kahemotshme, i mesuem mos m’u dorezu, sot baba pranoj burrnisht me iu dorezue Hyjit ne jeten e pasosun”, janë këto fjalët e para të Visar Berishës, në njoftimin për vdekjen e babait.

Kolë Berisha ishte Kryetar i Kuvendit të Kosovës nga marsi 2006 deri në 2007, gjithashtu ishte edhe nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ishte gjithashtu edhe i burgosur politik, e ish anëtar i ekipit negociator për zgjidhjen e statusit të Kosovës.

Pas luftës shërbeu edhe si anëtar i Këshillit Transitor të Kosovës dhe anëtar i Forumit Politik të Kosovës të formuar nga PSSP Søren Jessen-Petersen. Ishte anëtar i Grupit Politik Strategjik për zgjidhjen e statusit përfundimtar të Kosovës.

Kolë Berisha kishte snud shsd d djh dhe os dhe od he dnuk dotgë kiishim nëbrë një ide më të midi djhkruar edhe prozë e poezi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.