Vuçiç pretendon se u arrestuan në territorin serb/ Kurti: Në vendin ku u rrëmbyen policët u gjetën çizme e lidhëse plastike. Përse nuk flet KFOR?!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një komunikim për mediat foli për rrëmbimin e 3 policëve nga forcat serbe ‘Kobra’. Gjatë fjalës së tij Kurti ka prezantuar një hartë, nëpërmjet të cilës shpjegoi zonën ku u rrëmbyen policët e Kosovës. Gjithashtu ai theksoi se ngjarja ndodhi në ‘thellësi të territorit të Kosovës’ dhe se sipas […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts