Vullkani Fagradalsfjall në Islandë ende aktiv, llava ‘fluturon’ qindra metra lartësi (VIDEO)

Vullkani Fragradalsfjall në Islandë është ende aktiv, ndërsa lumi i llavës, vërshon qindra metra në lartësi. Vullkani shpërtheu në mars, e që atëherë vazhdimisht ka hedhur llavë, magmë e gurë.

Fagradalsfjall është bërë një destinacion popullor në rajon që ka tërhequr qindra turistë.

Videot e shumta në rrjetet sociale tregojnë njerëzit duke parë spektaklin nga afër, ndërsa autoritetet kanë bërë thirrje që të mos afrohen pasi rrezikshmëria është shumë e madhe.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet e mëposhtme.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *